Historia i znaczenie piramid

"Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia."
Władysław Reymont
yantraLudzie zawsze różnili się w swoich wierzeniach i sposobie wyrażania więzi z Bogiem i Naturą, jednak w kwestii budowy piramid byli NA CAŁYM ŚWIECIE wyjątkowo zgodni.

Piramidy z kamienia, metalu, gliny...   wznoszono na wszystkich zamieszkanych kontynentach, we wszystkich prawie epokach.
Budowali je Egipcjanie, Tybetańczycy, Toltekowie, Olmekowie, Majowie, mieszkańcy Mezopotamii...
Teoria, że to grobowce jak i inne - podobnie prymitywne hipotezy dawno już zostały obalone.

Prócz kolosów w Gizie, największa ze znanych piramid stoi w Ameryce Środkowej, gigantyczną piramidę ziemną odkryto w Ameryce Północnej, wiele tego typu budowli odnajdujemy w Australii i w Chinach.
W 1997 r odkryto podwodną piramidę u wybrzeży wyspy Bimini (ok. 90 km od Florydy), w 2005 r. odkryto piramidy w Visoko (Bośnia).... Film ZAGINIONE PIRAMIDY CARAL ukazał piramidę w najstarszym mieścia świata....
  yantra


Kto budował piramidy?

Kiedy współcześni Japończycy postanowili wznieść miniaturę piramidy Cheopsa z użyciem najnowocześniejszych technologii, ponieśli całkowitą klęskę. Taym samym dowiedli, że budowli tych na pewno nie wznosili niewolnicy.
Edgar Cayce  (tzw. "Śpiący prorok") najsłynniejszy amerykański jasnowidz i mistyk XX wieku, uważał, że piramidy to spuścizna wysoko rozwiniętych Atlantów -  "labirynt" tajemnej Wiedzy, której ślady znajdujemy w kulturze Egiptu, Peru, Meksyku... Ponadto naukowcy potwierdzili, że piramidy Majów i Azteków zdradzają te same zasady konstrukcyjne, co piramidy egipskie. 

Jedna z teorii powstania piramid głosi, że są one o wiele starsze niż zwykliśmy przypuszczać. Stanowią spuściznę ludu, który zamieszkiwał Ziemię w czasie powstawania węgla kamiennego.
Mityczna cywilizacja miała stworzyć również posągi na Wyspie Wielkanocnej czy rzeźby na płaskowyżu Nazca. Dowodem jej istnienia są przedmioty, regularnie znajdowane w węglu. Pochodzą z czasów, gdy na Ziemi królowały rzekomo tylko skrzypy i widłaki. 
Badając oryginał Cheopsa z udziałem promieni na podczerwień odkryto, że wielka piramida w Gizie to zaledwie czubek wielkiej budowli. Sięga nie wiadomo jak głęboko w ziemię i nie wiadomo również w jakim celu. - Rąbka tajemnicy uchyla film KOD PIRAMID, patrz: http://chomikuj.pl/ayahuasquero/filmy+-+materia*c5*82+do+przemy*c5*9blenia
 
yantraGdy dopatrzono się kompleksów piramid na Marsie... powstała hipoteza, że piramidy pochodzą od wysoko rozwiniętej cywilizacji Marsjan. i
Erich von Däniken  w swej książce "Rydwany bogów" również przypisuje budowę piramid kosmitom....
Oczywiście my, ludzie, zamieszkując Kosmos także jesteśmy kosmitami.


yantraW czasach, gdy katolickie świątynie stawiano w miejscach mocy, a ich projekt powierzano natchnionym artystom, dachy kościołów i dzwonnic również miały kształt piramid.

Moim zdaniem autorką wszystkich piramid na świecie (i w Kosmosie) jest prawdopodobnie istota duchowa, z którą kontakt nawiązać może każdy przy pomocy substancji psychoaktywnej, stosowanej przez kapłanów, mistyków i szamanów całego świata. Patrz:  AYAHUASCA.

Wszystkie piramidalne budowle posiadały jedną wspólną cechę! Wykraczały swoim działaniem daleko poza wszystko, co zdolny jest wymyślić rozum. Jako GENERATORY energii tworzyły statyczne pola sił, w których ludzka świadomość uzyskuje określoną strukturę. 
Dlatego wsządzie tam, gdzie były wznoszone, inicjowały rozwój kulturalny, nabierający przy nich szalonego tempa.   
Różna forma i proporcje piramid to różne frekwencje energii, pomocne w rozwoju ludzkości w danym miejscu i czasie.


 yantra


Przeznaczenie piramid na świecie


yantraWe wszystkich niemal  kulturach ludzie postrzegli w piramidach siłę, pomocną w zjednoczeniu człowieka z Bogiem.
W Mezopotamii tzw. zikuraty stanowiły budowle sakralne. Mieściły także siedziby władców, biblioteki, szkoły, skarbce, spichlerze... Na dolnym tarasie jak również  na szczycie znajdowały się świątynie.
Szczyt był symboliczną "bramą", przez którą "bogowie zstępowali na Ziemię".           


yantrayantraPiramidy w Chinach
również posiadają nadbudówki w formie świątyń.
Niestety, do najciekawszych obiektów, dostęp ma tylko chińskie wojsko.
Foto z prawej: chińska Biała Piramida, podobno dwukrotnie większa od Cheopsa.


yantraPiramidy Majów (dzisiejsza Gwatemala)
również stanowiły podstawę świątyń, znajdujących się na  szczycie. Obrzędy ludowe odbywały się na szerokich stopniach, a do wnętrza świątyni dostęp mieli tylko kapłani. 
Podobnie jak w Egipcie, rozszerzona świadomość i Wiedza zarezerwowane były wyłącznie dla garstki uprzywilejowanych.
"Grupa trzymająca władzę" posunęła się stanowczo zbyt daleko, składając na stopniach piramid krwawe ofiary z ludzi.
Nie dziwi więc, że budowle te zarastają tropikalnym lasem i rozsypują się w zapomnieniu.


yantraW Meksyku, w Theotihuacan tzn. miejscu, gdzie ludzie zamieniają się w bogów, górują dwie wielkie piramidy - Słońca i Księżyca. Służyły one Toltekom do wewnętrznej przemiany i transformacji świadomości. Wiedza nie była tam tajemna, każdy mógł podjąć decyzję rozwoju i żyć w bliskości piramid.
Dzięki swoim wysiłkom Toltekowie przekazali potomnym głęboką,  psychologiczną mądrość i wiedzę o CZASIE.

Piramidę Cheopsa ok 2550 r. p.n.e. uważano za "miejsce, z którego można przenieść się w Kosmos". Nie wiemy, czy chodzi o "kosmiczną świadomość" i mistyczną jedność z Wszechświatem, czy rzeczywiste podróże międzygwiezdne. Być może o i jedno i drugie. yantra

Piramidy Nowej Ery

Klasyczne piramidy jako przestrzenne formy trójkąta męskiego (zwróconego szpicem do góry) są symbolem mijającej epoki męskiej dominacji. Uaktywniły męskie aspekty w nas wszystkich: działanie, dążenie, dynamikę, rozwój potęgi rozumu (inteligencję), pęd do rozwoju nauki i  techniki... Spełniły swoje zadanie, choć - trzeba przyznać - wciąż jeszcze potrafią nas oczarować.

yantraObecnie, gdy nasza technika może stać się narzędziem samozagłady (efekt działania rozumu bez miłości), pilnie potrzebujemy dostępu do wewnętrznej, intuicyjnej Wiedzy. Musimy odkryć, kim naprawdę jesteśmy i jakie jest nasze zadanie.
Nowe piramidy - YANTRA - dodadzą nam energii i podniety do rozwoju sił duchowych i żeńskiej intuicji.  

Sądząc po mnie, mojej żonie i wielu naszych klientach  świadomość przy tych konstrukcjach wzrasta niebywale szybko (patrz: RELACJE).
Proces pojmowania, jak funkcjonuje człowiek, trwał w moim przypadku wiele lat, w trakcie których błędnie szukałem oparcia w obcych kulturach i systemach filozoficznych. W rezultacie zastosowania piramid odkryłem, że cała Wiedza jest we mnie. Czymkolwiek zatem są starożytne budowle, jestem pewien, że energia piramid w każdym przypadku przenosi nas na wyższe szczeble rozwoju i świadomości.

yantra


Powitanie | Power Yantra | Piramidy Yantra | Historia | Modele Piramid

Piramidalne akcesoria | Berła | Cennik i zamówienia | Aktualności | O mnie | Linki | Kontakt

UWAGA!
Niektóre z prezentowanych tutaj fotografii to symulacje komputerowe, stworzone na bazie moich mniejszych modeli piramid.

Copyright © 2000-2020 do wszystkich tekstów zawartych na stronie: A.J. Miroński. All rights reserved.